Wszywka a spożywanie alkoholu

Wszywka alkoholowa – jedna z popularnych metod walki z alkoholizmem, która modna stała się już wiele lat temu. Obecnie najczęściej jest stosowana w wielu klinikach na całym świecie. Decydując się na wszywkę alkoholową, należy mieć świadomość wielu rzeczy. Najważniejsza z nich to zupełne odrzucenie alkoholu na okres kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Nie jest to łatwe, dlatego przed zabiegiem chirurgicznym, należy się bardzo dobrze zastanowić!

Czy spożywanie alkoholu po wszywce jest niebezpieczne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy na pewno, spożywanie alkoholu po wszywce jest niebezpieczne. Wszywka Warszawa to skuteczna metoda walki z alkoholizmem, jednak bardzo konsekwentna. Oznacza to, że zabronione jest przyjmowanie jakichkolwiek substancji alkoholowych. Nie chodzi więc wyłącznie o alkohol w czystej formie, ale również o alkohol w produktach spożywczych, np. w occie, alkohol w słodyczach. Należy również unikać alkoholu zawartego w lekach (najczęściej są to syropy), a także alkoholu w kosmetykach.

Wszywka alkoholowa powoduje reakcje alergiczną w połączeniu z alkoholem. reakcja taka może być bardzo silna i może spowodować nie tylko ból i dyskomfort, ale może również prowadzić do śmierci.

Do czego może doprowadzić spożycie alkoholu po wszywce?

Spożycie alkoholu może prowadzić do bardzo silnych bólów głowy, wymiotów i drgawek. Może wywołać znaczne obniżenie nastroju wraz z myślami samobójczymi. Może również doprowadzić do zapalenia wątroby czy żołądka, paraliżu ciała lub części ciała, a nawet do śmierci. Dlatego po zaszyciu alkoholowym zupełnie zabrania się spożywania alkoholu.

Jak długo działa wszywka?

Wszywka alkoholowa, znana także pod nazwą esperal, działa od kilku do kilkunastu miesięcy. Najczęściej jest to czas ok. 10 miesięcy. Czas ten może być niezwykle trudny dla osoby uzależnionej, zwłaszcza pierwsze tygodnie bez alkoholu. Każdy kolejny tydzień i miesiąc będzie bardzo dużym krokiem w stronę trzeźwości. Nie ma wątpliwości co do tego, że po takim detoksie walka z nałogiem jest znacznie łatwiejsza.

Życie bez alkoholu

Alkoholikowi bardzo trudno wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało jego życie bez alkoholu. Nie potrafi wyobrazić sobie imprezy urodzinowej czy spotkania z przyjaciółmi z pracy bez słabszego lub mocniejszego alkoholu. Wszywka alkoholowa pozwala na okres normalności, w  którym brak jest alkoholu, a strach przed utrata zdrowia i życia jest na tyle duży, że niewiele osób decyduje się na to, aby zaryzykować. Wszywka pozwala zatem przypomnieć sobie, jak wyglądało życie sprzed choroby alkoholowej.