Jak uniknąć złego wyboru dentysty dla dzieci na Żoliborzu? – Klika wskazówek

Nie możemy deprecjonować wyboru, który dotyczy dentysty dla naszego dziecka. Jeżeli zależy nam na jego dobru, a przede wszystkim zdrowiu, powinniśmy postawić na prawdziwego specjalistę, który na co dzień do czynienia ma właśnie z najmłodszymi pacjentami. Taki profesjonalista doskonale będzie wiedział, jakie podjąć działania, aby w przyszłości, w dorosłym życiu nasze dziecko nie miało traumy związanej z przebywaniem na fotelu dentystycznym.

Jeśli poszukiwany jest przez nas dentysta dla dzieci Żoliborz to jedna z atrakcyjniejszych dzielnic Warszawy, jeżeli chodzi o oferty związane ze stomatologią dziecięcą. Pamiętajmy jednak, że wybór na „chybił trafił” nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż aby dany gabinet dentystyczny dla najmłodszych mógł być nazwany dobrym, powinien spełnić szereg wymagań. Warto ustrzec się podstawowych błędów, które rzutują później na niewłaściwą współpracę między nami oraz między dzieckiem, a dentystą.

Weryfikacja to podstawa!

Nawet jeśli nasi znajomi utrzymują, że polecany przez nich dentysta dziecięcy to najlepszy specjalista w mieście, my musimy podejść do tego z odpowiednim dystansem. Podejście do tego typu spraw, jest bardzo indywidualne. To, że jakiekolwiek dziecko doskonale znosi metody pewnego stomatologa, wcale nie oznacza, że identycznie będzie w wypadku naszej pociechy.

Zacznijmy od internetu. W wyszukiwarkę wpiszmy imię i nazwisko wybranego specjalisty i przekonajmy się jakie zdanie mają o nim jego poprzedni pacjenci. Czy współpraca między nim, a małymi pacjentami przebiegała właściwie, a dzieci chętnie wracały na kolejne wizyty. Jeżeli nie odnajdziemy tam odpowiedniej ilości informacji, zawsze możemy zapytać. Pamiętajmy jednak, że to co znajduje się w sieci, nie zawsze jest zgodne z prawdą, dlatego do tego typu informacji udzielanych przez nieznanych nam użytkowników, powinniśmy podchodzić z pewnym dystansem. Jeśli nie ma większych przeciwwskazań, a zdobyte informacje nie budzą w nas większych wątpliwości, warto poznać cennik i umówić się na pierwszą wizytę.

Wizyta numer jeden, jako jeden z najważniejszych elementów

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielką siłę ma tzw. pierwsze wrażenie, czy to podczas poznawania nowych osób, czy też przy doznawaniu nowych sytuacji. Podobnie jest w wypadku pierwszego kontaktu dziecka z gabinetem dentystycznym. Stomatologia dla dzieci słusznie zakłada zorganizowanie specjalnej wizyty, która oswoi małego pacjenta z nowym, nieznanym dotąd otoczeniem oraz spowoduje, że nie gabinet dentystyczny nie będzie kojarzył się negatywnie.

Zapytajmy, czy w wybranym gabinecie istnieje możliwość zorganizowania specjalnej wizyty adaptacyjnej. To spotkanie, podczas którego nie przeprowadza się jakichkolwiek zabiegów, ma ono raczej charakter przeglądu, połączony z zabawą i rozmową. Dentysta w miłych okolicznościach opowie dziecku, na czym polegają działania, które prowadzi i w sprzyjającej atmosferze wyjaśni, dlaczego tak istotne jest dbanie o swoje zęby.

Dodatkowo, plusem będzie odpowiednia aranżacja gabinetu. Spotkamy dziś specjalnie zaaranżowane placówki, w których na ścinach widnieją postacie z bajek, a dla czekających na swą kolej dzieci, przygotowane są kąciki zabaw. Niektórzy dentyści dla dzieci, oferują też wyświetlenie bajki podczas wykonywania zabiegów oraz pewne środki, które mogą nieco niwelować nieprzyjemne i negatywne odczucia.

Odpowiednie metody

Dla wyjątkowo przerażonych dzieci i tych, które panicznie reagują podczas każdego kontaktu z dentystą, przygotowane są specjalne metody. Na pierwszym etapie, stosuje się sedację wziewną, czyli podanie gazu rozweselającego. Dzięki temu, dziecko będzie odpowiednio zrelaksowane i zajdzie możliwość spokojnego podania znieczulenia. To, wcale nie musi oznaczać wykonania zastrzyku. Obecnie stosuje się specjalne żele znieczulające o różnych smakach, a czasami także kompletnie bezbolesne znieczulenie komputerowe.