Czy perfumy Juicy Couture to jedyny słuszny wybór? Jak dopasować zapach do siebie?

Mimo tego, że jesteśmy w stanie dokonać bardzo szybkiego zakupu perfum, abyśmy jednak byli z niego zadowoleni, proces ten zaczyna być nieco bardziej skomplikowany. Prawidłowy wybór pasującego do nas zapachu, będzie wymagał posiadania pewnej wiedzy o perfumach. Spryskanie papierka lub nadgarstka nie wystarczy, ponieważ zapach należy nosić na sobie przynajmniej kilka godzin, aby móc dobrze go poznać.

Często stawiamy na zapachy od naszych ulubionych producentów, a jeśli już przekonaliśmy się, że te od Juicy Couture https://indizio.pl/pl/producer/Juicy-Couture/542 nam odpowiadają, sięgamy po kolejne. Dobre perfumy będą kosztować dość sporo, dlatego kiedy wybieramy zupełnie nowy zapach dla siebie, nie możemy kierować się wyglądem flakonika, ani też reklamami w telewizji.

Czy warto kupować perfumy, bez ich wcześniejszego sprawdzenia?

Podczas kupna perfum w ciemno, powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że istnieje wręcz kolosalne ryzyko, że zapach nam finalnie się nie spodoba. Dziś, sporą część zakupów wykonujemy przez Internet, a taki sposobem po prostu nie jesteśmy w stanie wszystkie dokładnie sprawdzić. Możliwością są zatem wcześniejsze odwiedziny w perfumerii, bądź też zamówienie specjalnych próbek, które wcale nie będą zbyt kosztowne. Zawsze możemy postawić na dany flakonik, opierając się jedynie o opis produktu, jednak warto liczyć się z tym, że często nie będzie to dla nas wystarczająca dawka informacji. Konkretne perfumy często pachną zupełnie inaczej na poszczególnych osobach. Mając ku temu sposobność, zawsze dobrze zapoznawajmy się wcześniej z zapachem.

Perfumy na prezent…

Kupując w ciemno perfumy dla kogoś, spotykamy się z tym samym problemem, co podczas zakupu ich dla siebie. Przed obdarowaniem bliskiej osoby flakonikiem perfum, należy wcześniej zorientować się o guście tej osoby. Wystarczy zatem zapytać o to, w jakich zapachach gustuje, lub też po prostu wybrać się razem z nią na zakupy. Niestety, aczkolwiek tylko to daje nam szansę ku temu, aby wręczany prezent okazał się dla kogoś przydatny. Oczywiście, możemy podjąć pewne ryzyko i zapytać o ulubioną nutę zapachów, ponieważ jest to okazja to znacznego zawężenia pola poszukiwań.

Nuty zapachowe – jakie są te najważniejsze?

W przypadku perfum, posiadamy aż pięć nut zapachowych, które przyjmują wszelkie produkty z tej kategorii. Najlepiej jest je dokładnie poznać, a zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni do tego, aby zakupy wykonać w ciemno, niezależnie od tego czy na prezent dla kogoś, czy też dla siebie.

Świeża, zielona nuta – są to perfumy lekkie oraz cytrusowe. Sięgają po nie osoby młody, które są bardzo aktywne. Nie są one eleganckie, ponieważ charakteryzuje je raczej luźny, sportowy oraz delikatny styl.

Kwiatowa nuta – to perfumy, które nazywa się też romantycznymi. Zapachów istnieje tutaj bardzo dużo, stąd ciężko jest je w jakikolwiek sposób sprecyzować. Często będą to dość lekkie perfumy, chociażby z dodatkiem truskawki bądź bergamotki. Przyjmuje się, że są raczej słodkie zapachy. Wato mieć na uwadze to, z jakich kwiatów został stworzony produkt, ponieważ da nam to szansę na wyobrażenie sobie zapachu.

Owocowa nuta – jej zakres zapachów jest bardzo szeroki, podobnie jak w wypadku kwiatowej nuty. Jej precyzyjne określenie jest niemalże niemożliwe, jednak uznaje się je za słodkie bądź też słodko-kwaśne zapachy. Są one nieco ulotne, jednak na skórze pozostawiają zapach świeżości.

Nuta drzewna – są to zarówno ciepłe, jak i relatywnie ciężkie zapachy, po które sięgają z reguły dojrzałe osoby. Perfumy tego typu dość długo utrzymują się na ciałach. Orientalna nuta – to najczęściej ciężkie zapachy, a nawet i duszące. Mówi się również, że są zmysłowe. W ich zakres wchodzi chociażby wanilia, czy też piżmo.