Czy produkty jak Estee lauder double wear i perfumy Juicy Couture to jedyny słuszny wybór? Jak dopasować zapach do siebie?

Mimo tego, że jesteśmy w stanie dokonać bardzo szybkiego zakupu perfum, abyśmy jednak byli z niego zadowoleni, proces ten zaczyna być nieco bardziej skomplikowany. Prawidłowy wybór pasującego do nas zapachu, będzie wymagał posiadania pewnej wiedzy o perfumach. Spryskanie papierka lub nadgarstka nie wystarczy, ponieważ zapach należy nosić na sobie przynajmniej kilka godzin, aby móc dobrze go poznać.

Często stawiamy na zapachy od naszych ulubionych producentów, a jeśli już przekonaliśmy się, że te od Juicy Couture nam odpowiadają, sięgamy po kolejne. Dobre perfumy będą kosztować dość sporo, dlatego kiedy wybieramy zupełnie nowy zapach dla siebie, nie możemy kierować się wyglądem flakonika, ani też reklamami w telewizji. Jeśli chcemy kupić dobre kosmetyki, jak chociażby Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 koniecznie rozejrzyjmy się w dobrych drogeriach.

Czy warto kupować perfumy, bez ich wcześniejszego sprawdzenia?

Podczas kupna perfum w ciemno, powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że istnieje wręcz kolosalne ryzyko, że zapach nam finalnie się nie spodoba. Dziś, sporą część zakupów wykonujemy przez Internet, a taki sposobem po prostu nie jesteśmy w stanie wszystkie dokładnie sprawdzić. Możliwością są zatem wcześniejsze odwiedziny w perfumerii, bądź też zamówienie specjalnych próbek, które wcale nie będą zbyt kosztowne. Zawsze możemy postawić na dany flakonik, opierając się jedynie o opis produktu, jednak warto liczyć się z tym, że często nie będzie to dla nas wystarczająca dawka informacji. Konkretne perfumy często pachną zupełnie inaczej na poszczególnych osobach. Mając ku temu sposobność, zawsze dobrze zapoznawajmy się wcześniej z zapachem.

Perfumy na prezent…

Kupując w ciemno perfumy dla kogoś, spotykamy się z tym samym problemem, co podczas zakupu ich dla siebie. Przed obdarowaniem bliskiej osoby flakonikiem perfum, należy wcześniej zorientować się o guście tej osoby. Wystarczy zatem zapytać o to, w jakich zapachach gustuje, lub też po prostu wybrać się razem z nią na zakupy. Niestety, aczkolwiek tylko to daje nam szansę ku temu, aby wręczany prezent okazał się dla kogoś przydatny. Oczywiście, możemy podjąć pewne ryzyko i zapytać o ulubioną nutę zapachów, ponieważ jest to okazja to znacznego zawężenia pola poszukiwań.

Nuty zapachowe – jakie są te najważniejsze?

W przypadku perfum, posiadamy aż pięć nut zapachowych, które przyjmują wszelkie produkty z tej kategorii. Najlepiej jest je dokładnie poznać, a zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni do tego, aby zakupy wykonać w ciemno, niezależnie od tego czy na prezent dla kogoś, czy też dla siebie.

Świeża, zielona nuta – są to perfumy lekkie oraz cytrusowe. Sięgają po nie osoby młody, które są bardzo aktywne. Nie są one eleganckie, ponieważ charakteryzuje je raczej luźny, sportowy oraz delikatny styl.

Kwiatowa nuta – to perfumy, które nazywa się też romantycznymi. Zapachów istnieje tutaj bardzo dużo, stąd ciężko jest je w jakikolwiek sposób sprecyzować. Często będą to dość lekkie perfumy, chociażby z dodatkiem truskawki bądź bergamotki. Przyjmuje się, że są raczej słodkie zapachy. Wato mieć na uwadze to, z jakich kwiatów został stworzony produkt, ponieważ da nam to szansę na wyobrażenie sobie zapachu.

Owocowa nuta – jej zakres zapachów jest bardzo szeroki, podobnie jak w wypadku kwiatowej nuty. Jej precyzyjne określenie jest niemalże niemożliwe, jednak uznaje się je za słodkie bądź też słodko-kwaśne zapachy. Są one nieco ulotne, jednak na skórze pozostawiają zapach świeżości.

Nuta drzewna – są to zarówno ciepłe, jak i relatywnie ciężkie zapachy, po które sięgają z reguły dojrzałe osoby. Perfumy tego typu dość długo utrzymują się na ciałach. Orientalna nuta – to najczęściej ciężkie zapachy, a nawet i duszące. Mówi się również, że są zmysłowe. W ich zakres wchodzi chociażby wanilia, czy też piżmo.