Cennik implantów w Warszawie, i wszystko inne co warto wiedzieć w tym temacie!

Obecnie, implanty to najczęściej stosowany sposób, jeżeli chodzi o uzupełniania ubytków w naturalnym uzębieniu człowieka. Ponad 50 lat doświadczenia w tej dziedzinie sprawia, że to dość popularna metoda, a jednocześnie najbardziej fizjologiczna. Przed tym, zanim postawimy na swój pierwszy implant, przyda się nam nieco informacji w tym temacie.

Nie można na pewno oczekiwać, że będzie to opcja budżetowa, a jeśli koszty są dla nas bardzo istotne, zaleca się sprawdzić w Internecie, jak cena dany usług będzie prezentowała się w danym mieście i w poszczególnych gabinetach, które są tam dostępne. Kiedy zamieszkujemy stolicę, wystarczy zatem wpisać w wyszukiwarkę chociażby – implanty Warszawa cennik, a wyniki wyszukiwania przedstawią na te najpopularniejsze oferty.

Co powinniśmy wiedzieć o implantach zębowych?

Przyjęło się, że człowiek powinien posiadać naturalnie 32 zęby, a ilość to ta to minimum, jakie jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie. Nie da się ukryć, że liczba osób cierpiących na różne wady zgryzu nieustanie wzrasta. Ich przyczyną jest dość często brak miejsca na wszystkie zęby. Ewolucja sprawiła bowiem, że rozmiar szczęki człowieka ulega powolnemu zmniejszeniu. Obecnie uznaje się, że gdy człowieka posiada 28 zębów, można mówić już o pełnym uzębieniu.

Pewne okoliczności mogą doprowadzić do tego, że tracimy żeby. Bywa, że dzieje się tak w wyniku nienależytej higieny, zaniedbać, a także urazów miejscowych lub ogólnych. Natura nie uznaje braków, dlatego funkcje utraconych zębów, przejmują inne, a to prowadzi do miejscowych przeciążeń. Warto również wiedzieć, że tracąc tylko jeden ząb, może się to negatywnie odbić nie tylko na tych sąsiadujących i przeciwstawnych.

Znane są przypadki, kiedy to właśnie braki w uzębieniu prowadziły do problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi, a także do pewnych zmian w układzie nerwowo-mięśniowym karku i szyi. Kompletnie zmienić może się też wygląd naszych policzków, czy też układ ust. Dzieje się tak, gdyż nasz organizm próbuje na różne sposób uporać się z powstałymi lukami, poprzez przesuwanie i wysuwanie zębów. Jeśli na kość nie są przenoszone fizjologicznie siły, ta po prostu zanika. Zaczyna być cieńsza i spada jej wartość, pod względem kształtu i budowy. Z czasem, może dojść też do utrudnienia jeżeli chodzi o odtworzenie utraconego uzębienia. Obecnie jednak, można skorzystać z implantologii, a jest to metoda najbardziej fizjologiczna, świetnie przetestowana i bardzo często wykorzystywana.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe są sztucznymi zamiennikami korzeni naturalnych zębów. Obecnie, tworzy się je z tytanu, a ich kształt przypomina walec z gwintowaną powierzchnią. Po wszczepieniu, implant ma na celu połączenie się z kością, czyli doprowadzić do procesu osteointegracji oraz sprawić, by siły zostały przeniesione bezpośrednio na kość.

Czy leczenie implantologiczne jest w pełni bezpieczne?

Eksperci dowodzą, że nie ma żadnych przesłanek, aby obawiać się wszczepienia implantu. Statystyki mówią same za siebie – prawie 98% wszystkich implantacji, kończy się powodzeniem. Jedynie w jednostkowych przypadkach zdarza się, że do zrostu kości z implantem nie dochodzi. W takiej sytuacji, wymaga się usunięcia implantu, a kiedy miejsce się wygoi, istnieje możliwość zastąpienia go nowym. Warto jednak mieć świadomość, że to okoliczności, które przytrafiają się wyjątkowo rzadko, a ich skutkiem jest wyłącznie przedłużenie okresu leczenia.