Auto dla firmy – lepiej wynająć czy wziąć w leasing?

Wynajem długoterminowy samochodów to dobra alternatywa dla klasycznego leasingu z wykupem. Czy takie rozwiązanie jest korzystne? Takie usługi cieszą się coraz większą popularnością i przedsiębiorcy chętnie z nich korzystają. Leasing czy wynajem?

Leasing samochodów

Leasing czyli dzierżawa samochodów firmowych jest jedną z popularniejszych form pozyskiwania pojazdów dla firmy. To dobre rozwiązanie, gdyż w tym wypadku można uzyskać samochód wysokiej klasy i to w dużo niższej cenie. Leasing zazwyczaj obejmuje kilka lat, po spłacie rat można zdecydować czy wykupimy pojazd od leasingodawcy, czy też nie, to już zależy wyłącznie od nas. Leasing to dobra opcja również z tego względu, że po zakończeniu umowy nie trzeba szukać nabywcy w przypadku chęci pozbycia się auta. Leasing to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy po zakończeniu umowy decydują się na nabycie samochodu. Decydując się na taką opcję nie trzeba liczyć się z limitami kilometrów, co jest dużym udogodnieniem, po prostu można korzystać z samochodu swobodnie. Gdy dopiero rozpoczynamy działalność gospodarczą, wówczas będziemy zobowiązani przejść odpowiednią weryfikację przed tym, jak otrzymamy leasing. Jeżeli nasza firma prosperuje na rynku od wielu lat, to będziemy mogli skorzystać z procedury uproszczonej.

A może wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę i wolą zapłacić trochę więcej pieniędzy, ale nie przejmować się kwestiami serwisowania pojazdów. Jeżeli interesuje Cię alfa romeo wynajem długoterminowy sprawdź najpierw oferty poszczególnych firm i porównaj ceny. Nie warto decydować się na podpisywanie umowy zbyt pochopnie, gdyż poszczególne oferty mogą bardzo się od siebie różnić zarówno ceną, jak i zakresem funkcji. Wybierając alfę romeo na wynajem długoterminowy należy wziąć pod uwagę kilka czynników – limity kilometrów, długość trwania umowy itp. Wynajem długoterminowy samochodów firmowy wiąże się jedynie z pokryciem marży, płacimy jedynie za użytkowanie pojazdu, nie spłacając jego wartości, jak ma to miejsce w przypadku leasingu. Decydując się na wynajem długoterminowy alfy Romeo trzeba wziąć pod uwagę to, że firma w oparciu o roczny przebieg wyznacza wysokość raty. Jeżeli przekroczymy limity, wówczas będziemy zobowiązani uiścić opłatę. Niestety nie można liczyć na zwrot nadpłaty w sytuacji odwrotnej.

Czas trwania umowy

Jeżeli chodzi o długość wynajmu długoterminowego alfy Romeo to zazwyczaj wynosi od 2 do 4 lat, można przedłużyć termin do 5 lat. W przypadku finansowania samochodu w formie leasingu możemy podpisać umowę na 5 lat bez większych problemów. Wynajem ma jednak jedną zasadniczą przewagę nad leasingiem pojazdów – można skorzystać z usług dodatkowych na przykład takich jak ubezpieczenie, serwis opon, serwis mechaniczny.