Alfa Romeo w wynajmie długoterminowym – czy warto skorzystać z takiej okazji?

Decydując się na długoterminowy wynajem, mamy okazję na odpłatne korzystanie z samochodu, a czas obowiązywania takiej umowy, zazwyczaj trwa przynajmniej jeden rok. Jest to opcja, po którą sięga coraz większa liczba firm oraz osób prywatnych, gdyż staje się to idealną alternatywą chociażby dla leasingu, gdzie również można pozyskać samochód prosto z salonu.

Kiedy obiektem naszych zainteresować jest najnowszy model Alfa Romeo wynajem długoterminowy z pewnością umożliwi nam skorzystanie z takiej opcji. Istotne jest to, abyśmy zgodzili się na wszystkie postanowienia umowy, która zawiera m.in. prawa oraz obowiązki zarówno najemcy, jak i wynajmującego. Okres najmu oraz precyzyjne warunki będą z pewnością odmienne u poszczególnych firm finansujących.                                    

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem długoterminowy?

Chociaż może wydawać się inaczej, najem długoterminowy jest dostępny zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla osób prywatnych. Szeroka i bogata oferta wypożyczalni, umożliwi nam wybór takiego pojazdu, jaki będzie nam tylko potrzebny. Skorzystamy zatem nie tylko z osobowych, ale też i z vanów oraz dostawczych samochodów. Może być to także pojazd zupełnie nowy, bądź też używany, kiedy nasz budżet na ten cel jest nieco okrojony.

Jeśli dokonamy precyzyjnego podsumowania wszelkich kosztów, dojdziemy do wniosku, że to opcja o wiele tańsza od leasingu. Chociaż już na tym polu dostrzeżemy sporą różnicę, to jeszcze uzyskamy możliwość wliczenia wydatków do kosztów prowadzenia działalność, stąd i nasze podatki ulegną dostatecznej redukcji. Dodatkowo, takie aspekty jak ubezpieczenie, czy też serwisowanie nie jest naszym obowiązkiem, a firmy finansującej.

Na uwagę zasługuje fakt, że długoterminowy wynajem samochodów ani nie wymaga, ani też nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej, a będzie to szalenie istotne dla każdej osoby i firmy, która z uwagi na nieco niższe dochody lub nagłe potrzeby, będzie starała się o uzyskanie kredytu.

Wraz z końcem umowy, klient zobowiązany jest do oddania pojazdu do wypożyczalni, co wiąże się także z możliwością wynajęcia kolejnego pojazdu – np. nowszego modelu auta, które było dotychczas użytkowane. Alternatywna opcja to wykupienie samochodu na warunkach preferencyjnych.

Dlaczego lepiej zastanowić się dwa razy przed wynajmem długoterminowym?

Długoterminowy najem aut to nie tylko same zalety i korzyści. To także kilka wad, które wiążą się z pewnymi obowiązkami, chociażby jeżeli chodzi o wyjątkową opieką nad pojazdem. Samochód musi być zadbany, dlatego jego nadmierna eksploatacja może zakończyć się dla nas dodatkowymi kosztami. Jeśli auto zostanie skradzione, odpowiedzialność za tę sytuację musi wziąć na siebie wypożyczający. Co więcej, wciąż będzie naliczona na nas opłata miesięczna, a ta będzie mogła zostać rozliczona dopiero wtedy, kiedy firma otrzyma odszkodowanie. Pamiętajmy, że od takiej sytuacji możemy się ubezpieczyć już na etapie podpisywania umowy.

Wynajem długoterminowy może się wiązać też z pewnymi ograniczeniami oraz limitami, a te najczęściej dotyczą rocznego, a nawet miesięcznego przebiegu pojazdu. Po jego przekroczeniu nasze opłaty mogą zostać wzbogacone o dodatkowe, niepożądane koszty, stąd zdecydowanie rekomenduje się, aby wybierać takie firmy finansujące, które nie decydują się na nakładanie na swoich klientów popularnej kilometrówki.