5 cech, jakie powinna posiadać firma oferująca oświetlenie filmowe

Każdy z nas pragnie korzystać z wysokiej klasy rozwiązań, które pozwalają na realizowanie ustalonych celów. Jednak aby było to możliwe, jest korzystanie z usług i produktów odpowiednich firm. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę, wybierając firmę oferującą oświetlenie filmowe – w ten sposób zyskasz pewność, że Twój plan zdjęciowy będzie doskonale oświetlony, co umożliwi osiągnięcie doskonałych efektów!

5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając firmę oświetleniową

Nowoczesne wyposażenie

To oczywiście najważniejsza kwestia, bez której żadna firma oświetleniowa nie byłaby w stanie liczyć się na rynku. Dlatego też większość z nich zaopatruje swoich klientów w nowoczesne oświetlenie filmowe, które posiada doskonałe parametry i jest w stanie sprawdzić się nawet w tych najtrudniejszych warunkach. Sprawdź, czy dana firma zapewnia Ci dostęp do tańszych modeli żarowych i fluorescencyjnych i czy jest w stanie zapewnić także najnowocześniejsze lampy LED czy HMI – w ten sposób będziesz mieć wybór i możliwość postawienia na to, co obecnie najlepsze na rynku.

Szeroki wybór lamp

Nie tylko, jakość, ale również ilość jest ważna – im więcej będzie bowiem lamp w ofercie, tym większe będą szanse na to, że znajdziesz wśród nich takie, które odpowiadać będą Twoim indywidualnym potrzebom. Sprawdź zatem jakie modele oferuje sklep lub wypożyczalnia oświetlenia, a także ze sprzętów jakich producentów możesz skorzystać – grunt, aby były wśród nich te najlepsze marki, tzn. Arri, Pulsar, Martin, Philips, Dedolight, JB Lighting oraz Kino Flo. Dzięki temu upewnisz się, że to, w co inwestujesz, z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Fachowe doradztwo

Nowoczesne lampy to nie wszystko, ponieważ bez wiedzy nie ma możliwości dopasowania oświetlenia filmowego do potrzeb. Dlatego też wybierając firmę oświetleniową zwróć uwagę na to, czy zatrudnia ona specjalistów, chętnie pomagających klientom w wyborze odpowiednich rozwiązań – podpowiedzą Ci oni, które ze sprzętów są najlepsze i na jakie warto postawić, aby cieszyć się najwyższą jakością planu zdjęciowego. Firmy, które nie oferują doradztwa, raczej nie powinny wchodzić w grę, chyba że sam posiadasz specjalistyczną wiedzę, która pozwoli Ci wybrać najlepsze oświetlenie studyjne lub filmowe.

Usługi montażowe

Kolejna ważna cecha najlepszych firm – usługi montażu oświetlenia do filmowania we wskazanym miejscu. Jak bowiem wiadomo, nawet najlepsze lampy nie dadzą odpowiedniego efektu, jeżeli będą nieodpowiednio zainstalowane. Dlatego też dowiedz się, czy specjaliści pomogą Ci w montażu i czy posiadają w swojej ofercie również specjalne akcesoria, takie jak gripy, które umożliwią montaż i sprawią, że lampy będą w stu procentach funkcjonalne, niezależnie od warunków.

Wiele realizacji i dobre opinie

I na koniec – weryfikacja jakości usług oraz profesjonalizmy firmy oświetleniowej. Najlepiej w tym wypadku sprawdzić poprzednie realizacje, a także opinie dotychczasowych klientów. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, czy dana firma oświetleniowa jest rzeczywiście godna zaufania i czy będzie w stanie w stu procentach spełnić Twoje oczekiwania!